Testy osobowości, które rozwijają biznes i Ciebie oczywiście

W dzisiejszym wpisie polecę Ci bezpłatne testy osobowości, których zgłębienie pomoże Ci lepiej poznać siebie i swoje predyspozycje. Wierzę, że będzie to bardzo cenne doświadczenie. 

Ponieważ forma poniższych testów jest lekka i przyjemna potraktuj to jako relaks, który może wnieść wiele dobrego do Twoich działań. Życiowych i biznesowych.

Ostatni czas skłania ku różnym refleksjom i podsumowaniom. To ważne, by móc się zatrzymać, wyciągnąć wnioski i w razie potrzeby dokonać odpowiednich zmian. Bez tego jesteśmy skazani na kręcenie się w kółko. Jak chomik w kołowrotku.

Mam nadzieję, że masz już swoją listę dotychczasowych sukcesów i nagród na kolejne miesiące. Jeśli nie, polecam Ci ściągę Podsumowanie roku. Do stosowania także na półrocze, które właśnie za nami.

Wracając zaś samopoznania i zweryfikowania czy to, co robisz jest w ogóle z Tobą zgodne. Chcę Cię zachęcić do rozrywkowego spojrzenia na siebie poprzez różne quizy i testy. Jeśli zaprosisz do tego swoich Bliskich – możecie zyskać nowe spojrzenie na Wasze relacje. W kontekście biznesu uważam, że warto znać i dbać o podstawowy filar swojej firmy – czyli siebie. Wszystko zaczyna się przecież od „Ja”. Zachęcam też do włączenia trybu rozrywki i pamiętaniu, że stan relaksu też jest potrzebny do prowadzenia firmy i pobudzania kreatywności.

Po co zgłębiać siebie i robić takie testy osobowości?

Chodzi o zrozumienie swojej osobowości, swych upodobań i zachowań, które nami kierują. Ich poznanie może oświecić nam drogę i podpowiedzieć co możemy zrobić, by prowadząc firmę czerpać z niej więcej radości. Ta wiedza owocuje większą samoświadomością, akceptacją i wyrozumiałością. Pokazuje jak się lepiej dogadywać, ale też jak odpuszczać pewne znajomości, spółki czy układy, które nam nie służą. Pozwala też ona spojrzeć na naszych Klientów tak, by docierać do tych wymarzonych. Tych, z którymi naturalnie się dogadujemy, a nasza oferta najbardziej do nich trafi.

Po 36 pytaniach otrzymasz wynik i możesz zgłębiać opisy swego typu na powyższej stronie jak i w innych źródłach.

Skoro odnosimy samowiedzę do tematów biznesowych, to istnieje też bardzo inspirująca i pomocna typologia archetypów finansowych.

Z jednej strony, zweryfikujesz jakie masz podejście do pieniędzy i co Cię do nich zbliża, a co trzyma z daleka (np. błędne przekonania) … Z drugiej zaś zauważysz jacy Klienci przychodzą do Twojej firmy, a jakich wolisz mieć, bo bardziej z Tobą rezonują i Twoje usługi/produkty faktycznie są dla nich. Wiedza o tym pomaga tworzyć lepszą komunikację i przyciągać tych drugich.

testy osobowości bezpłatneBezpłatne testy osobowości z zagranicznych stron

  • Kolejny darmowy test osobowości, związany szczególnie z mocnymi stronami to VIACharacter

Poznałam go całkiem niedawno. Chyba specjalnie na niego trafiłam, by móc Ci o nim napisać 😉 Stworzył go między innymi Martin Seligman – pionier psychologii pozytywnej i zgłębiania poczucia szczęścia. Możesz uzyskać wyniki w opcji bezpłatnej – dosłownie po jednym zdaniu do każdej mocnej strony. Do tego na stronie są zakładki, w których możesz pogłębić wiedzę o poszczególnych talentach.

Minus jest taki, że strona jest po angielsku. W lewym górnym rogu możesz wybrać język, by zobaczyć tłumaczenie strony i zakładek, ale pytania testu są po angielsku. Z moich obserwacji wynika, że lepiej jest go rozwiązać na telefonie, włączając tłumaczenie Googla.

Poszerzony raport tego testu to koszt 50 dolarów. Ja korzystałam z opcji bezpłatnej.

Jego wypełnieni zajmie Ci jakieś 10-15 minut i także da Ci pewne wskazówki, na jakich obszarach warto skupiać swoje działania. Bardzo pomocnym testem diagnozującym mocne strony jest Test Gallupa. Jest on płatny, dlatego zamieszczam go w osobnym artykule.

Kolejny test, nieco zbliżony do pierwszego, a jednak też warty zgłębienia. Poznałam go w książce Stefanie Stahl „Kochaj najlepiej jak potrafisz”. Ma 40 pytań, trwa chwilę i faktycznie uzyskany wynik jest bardzo trafny. Ostrzegam, możesz być w szoku! Strona jest po niemiecku, ale tłumacz w przeglądarce daje radę 😉

Po raz kolejny okazało się, że mamy z moim Mężem wiele uzupełniających się cech. Ja mam tak – on zupełnie inaczej… I to jest świetne! Tego typu testy pozwalają zrozumieć, zaakceptować i polubić różnice między nami. I je wykorzystać, pozytywnie oczywiście 🙂 

Bezpłatne testy osobowości – podsumowanie

Mam nadzieję, że powyższe testy osobowości sprawiły Ci przyjemność, a znajdujące się tam wskazówki rozjaśnią Ci drogę w planowaniu swych kolejnych działań. Jeśli chcesz prowadzić swój biznes w sposób jak najbardziej spójny z Twoją osobowością, zapraszam Cię na indywidualne konsultacje. Moją mocną stroną jest rozwijanie innych i dostrzeganie w nich unikalnego potencjału. Dlatego podczas rozmowy potrafię wskazać Ci odpowiednie kierunki rozwoju i promocji Twoich działań. Wykształcenie pedagogiczne, praktyczne doświadczenie biznesowe, wewnętrzne predyspozycje oraz lata współpracy z Przedsiębiorcami z różnych branż pozwalają mi dostosować wskazówki do Twojej indywidualnej sytuacji. Do tego zapewniam, odkryję przed Tobą atuty, o których możesz nie mieć pojęcia. Ciekawa/-y?