Reiss Motivation Profile. Czym jest i jak go wykorzystać w biznesie?

Czujesz czasami niezadowolenie z miejsca, w którym jesteś? A może jest ono permanentne, choć pozornie wszystko doskonale się układa? Możliwe, że chcesz, a nawet próbujesz coś zmienić. Mimo to nie możesz osiągnąć trwałych efektów. Gdzie leży przyczyna takiego stanu? Niewykluczone, że w motywatorach, a konkretnie – w fakcie, że nie są one otoczone należytą opieką. Na szczęście taki stan rzeczy można skutecznie zmienić dzięki naukowemu i unikalnemu narzędziu Reiss Motivation Profile.

W tym artykule przybliżę Ci, czym jest Reiss Motivation Profile, na czym polega i do czego służy test RMP, a także jak wykorzystać to narzędzie w swoim biznesie.

reiss motivation profile czym jest rmp

Czym jest Reiss Motivation Profile (RMP)?

RMP (Profil Motywacyjny RMP ) to silnie osadzone w badaniach naukowych, unikalne narzędzie psychometryczne online stworzone w 1998 roku przez amerykańskiego profesora Stevena Reissa. W przeciwieństwie do klasycznych testów psychologicznych jest ono niezwykle wiarygodne i precyzyjne. To nowatorska i jedyna tak kompleksowa koncepcja psychologiczna spełniająca każde z 5 kryteriów naukowych odnoszących się do badań psychometrycznych:

 1. obiektywności,
 2. rzetelności,
 3. standaryzacji,
 4. trafności,
 5. znormalizowania.

RMP – Motywatory życiowe

Reiss Motivation Profile bazuje na 16 podstawowych motywatorach:

 • władza,
 • niezależność,
 • ciekawość,
 • uznanie,
 • porządek,
 • gromadzenie,
 • honor,
 • idealizm,
 • kontakty społeczne,
 • rodzina,
 • status,
 • rewanż,
 • piękno,
 • jedzenie,
 • aktywność fizyczna
 • spokój.

Według Reissa są one uniwersalne dla każdego człowieka. Różnią się jednak natężeniem, przez co niemożliwe wydaje się uzyskanie dwóch takich samych profili osobowych. Każdy z profili motywacyjnych Reissa jest  względnie stały w czasie. Oznacza to, że pewne jego wskaźniki, choć w niewielkim stopniu, to mogą ulegać okresowym modyfikacjom.

Motywatory wskazane przez Reissa mają kluczowy wpływ na nasze życie. Często kierują naszymi wyborami. Decydują o tym, jak (lub czy w ogóle) odnajdujemy w konkretnych sytuacjach albo też jakie są nasze relacje z innymi ludźmi. Motywatory przekładają się na sferę prywatną i zawodową. Przekładają się m.in. na to, czy czerpiemy satysfakcję ze społecznie pełnionych ról, np. szefa, pracownika, małżonka, rodzica itp.

Zobacz też: Reiss Motivation Profile w praktyce

Na czym polega test RMP?

Reiss Motivation Profile to szczegółowy raport generowany po przeprowadzeniu psychometrycznego testu RMP. Test odbywa się w wygodnej formie online. Można go wypełnić zarówno z poziomu komputera stacjonarnego, jak i urządzenia mobilnego.

Test składa z serii pytań, dzięki którym możliwe jest zrozumienie podstawowych motywacji uczestnika. Udzielenie odpowiedzi zajmuje około 25 minut. Każda z nich decyduje o natężeniu poszczególnych 16 motywatorów Reissa.  

Wyniki testu są analizowane, a potem interpretowane przez certyfikowanego konsultanta RMP. Kluczowym dla zrozumienia profilu jest odbycie indywidualnej sesji z certyfikowanym Masterem RMP. Spotkanie odbywa się online w terminie dogodnym dla uczestnika badania. Poniżej przedstawiam, jak wygląda cały proces:

jak przebiega test Reiss Motivation Profile

Co daje test RMP?

Reiss Motivation Profile pokazuje, co dokładnie motywuje człowieka do działań, a co może te działania blokować. Pozwala lepiej zrozumieć siebie, swoje decyzje oraz relacje – zarówno w innymi, jak i z samym sobą.

Przykładowo, jeśli Twoje kontakty społeczne są na wysokim poziomie, to możesz się czuć nieusatysfakcjonowany pracą zdalną w domowym zaciszu. Z kolei jeśli masz wysoki poziom niezależności i porządku, możesz się męczyć pracą w zespole. Zdecydowanie lepiej poradzisz sobie, realizując cele indywidualnie.

Co więcej, motywatory mogą mieć również wartość ujemną. Oznacza to, że konkretny wskaźnik nie jest dla Ciebie w życiu istotny. Np. osoby z niską władzą wolą być kierowane, niż zarządzać zespołem. Z kolei niski poziom porządku może oznaczać, że dana osoba nie ma problemu z tym, by funkcjonować w bałaganie lub cokolwiek planować w swoim życiu.

Powyższe przykłady są oczywiście mocno uproszczone. Aby uzyskać pełny obraz profilu RMP, niezbędna jest sesja z certyfikowanym RMP Masterem. Kimś takim właśnie jestem, dlatego interesuje Cię wykonanie testu RMP wraz z omówieniem, to mogę Ci pomóc:

Jak wykorzystać Reiss Motivation Profile w swoim biznesie?

RMP to skuteczne narzędzie poprawy szybkości i efektywności działań biznesowych. Rozpoznając, co napędza nas i nasz zespół, można działać wciąż z pełną baterią i zaangażowaniem, nawet przy natłoku zadań albo stresu. Dlatego Reiss Motivation Profile wykorzystuje się, aby m.in.:

 • Efektywniej zarządzać zespołem.
 • Szybciej i skuteczniej osiągać cele biznesowe.
 • Poprawić relacje z i między pracownikami.
 • Czuć radość i spełnienie z prowadzonych działań biznesowych – robić to w zgodzie z wewnętrznym kompasem oraz indywidualnymi wartościami.
 • Poprawić komunikację z partnerami biznesowymi.
 • Zapewnić optymalną współpracę z każdym, kogo spotykasz na swej ścieżce zawodowej.
 • Zmodyfikować i usprawnić model biznesowy, zarządczy czy rekrutacyjny w firmie.
 • Skuteczniej motywować do działań i realizacji celów – zarówno siebie, jak i pracowników.
 • Planować ścieżkę zawodową, system szkoleń czy outsourcing.
 • Pozyskiwać więcej lojalnych klientów, to znaczy takich, których wartości są zgodne z wartościami naszej firmy.

Reiss Motivation Profile pomaga zrozumieć, co naprawdę motywuje nas jako przedsiębiorców, a także pracowników, z którymi współpracujemy. Dzięki temu można optymalizować środowisko pracy tak, by zapobiegać wypaleniu zawodowemu. To narzędzie okazuje się skuteczne również w sferze minimalizowania konfliktów.

RMP stosuje się często w takich dziedzinach jak psychologia, coaching, doradztwo zawodowe czy zarządzanie zasobami ludzkimi. 16 motywatorów Reissa ma decydujący wpływ na praktycznie każdy aspekt naszego życia. Dlatego też zastosowanie tego narzędzia psychometrycznego  ma w zasadzie charakter uniwersalny, ukierunkowany na poprawę komfortu życia, efektywności działań, relacji międzyludzkich i wielu innych obszarów codziennej egzystencji.

Reiss Motivation Profile – cena RMP

Ile kosztuje test Reiss Motivation Profile wraz z omówieniem? Cena RMP, którą Ci proponuję to 1230 zł. Dodatkowo otrzymujesz ode mnie swój indywidualny. ponad 30-stronicowy raport w pliku PDF oraz nagranie sesji omówieinia 1:1, dzięki czemu w każdej chwili możesz do niej wrócić. Jestem certyfikowaną Masterką RMP i chętnie pomogę Ci znaleźć brakujące puzzle w Twoim biznesie czy życiu prywatnym.

Jeśli jesteś zainteresowany/a, to zapraszam Cię tutaj: Zamów badanie Reiss Motivation Profile