Psychologia transpersonalna jako wsparcie twojego biznesu.

Stoisz w miejscu i nie wiesz jakie kroki podjąć, żeby zmienić swoją sytuację? Czujesz, jak zadania biznesowe ciążą Ci na ramionach kolejny miesiąc? Czasem słysząc problemy innych ludzi, myślisz o tym, jak łatwo je rozwiązać, ale kiedy pomyślisz o swoim problemie, nie widzisz żadnego rozwiązania? Możesz raz na zawsze rozwikłać wezwania, z którymi się mierzysz od dłuższego czasu, dzięki pojęciu takiemu jak Psychologia Transpersonalna. Potrzebujesz do tego tylko mentora, który poprowadzi Cię przez ten proces.

W tym artykule przybliżę Ci, pojęcie psychologii transpersonalnej i jak rozwiązywać problemy, patrząc na nie z innej perspektywy.

psychologia transpersonalna w biznesie

O co chodzi z psychologią transpersonalną?

Wyobraź sobie, że siedzisz na kawie ze znajomym. Opowiada Ci on o swoich przeciwnościach losu, o tym, z czym się zmaga i nie umie tego rozwiązać. Wtedy przychodzą Ci do głowy jasne rozwiązania tego problemu. Jako osoba doświadczająca te problemy nie przyjmujemy do świadomości, że to może być tak oczywiste. Nie widzimy rozwiązania problemu, ponieważ emocje blokują świadomość.

Tutaj pojawia się pojęcie psychologii transpersonalnej, która wywodzi się z psychologii pozytywnej i koncentruje się na zasobach. Termin psychologii transpersonalnej był znany już przed tysiącami lat jako oddzielenie się wewnętrznego JA (z emocjami) od osobowości, dzięki czemu widać inną perspektywę. Uważano, że pozwalało to na oddzielenie się od swojego ego. Ono zaś jest czynnikiem wszelkich konfliktów i problemów.

W psychologii transpersonalnej istnieje pewien stopień oddzielania się od identyfikacji z ego, aby umożliwić doświadczanie szerszych aspektów ludzkiej świadomości. Jednak warto zaznaczyć, że równowaga między zdrowym ego a duchowym rozwojem jest istotna, ponieważ ego nadal odgrywa rolę w codziennym funkcjonowaniu i relacjach społecznych.

Model transpersonalny

Jest to model, który pozwala na wykorzystanie sowiej wyobraźni w taki sposób, aby spojrzeć na siebie (JA) w sposób, jaki widzą nas inni. Znika wtedy wewnętrzne ego, a pojawia się przejrzysta perspektywa osoby na nas patrzącej, gdzie rozwiązanie problemów staje się przejrzyste i jasne. Taki model opiera się na 7 transpersonalnych osiach:

 • oś czasu
 • oś relacji
 • oś ról
 • oś motywacji
 • oś świadomości
 • oś archetypu
 • oś transpersonalna

Psychologia transpersonalna a biznes

W kontekście biznesu psychologia transpersonalna odnosi się do pojęcia własnej wartości, pewności siebie i tożsamości zawodowej. Ego może wpłynąć na zachowanie i podejmowanie decyzji w środowisku biznesowym. Psychologia transpersonalna w biznesie może pomóc pracownikom i liderom w rozwijaniu zdrowszego podejścia poprzez zwiększanie świadomości o własnych motywacjach, oczekiwaniach i sposobie interakcji z innymi.

Integracja aspektów duchowych i rozwoju osobistego może pomóc w zredukowaniu negatywnych skutków oraz stworzeniu bardziej empatycznego i efektywnego środowiska pracy. To może prowadzić do większej motywacji, zaangażowania i satysfakcji zawodowej. Psychologia transpersonalna pomoże w biznesie przede wszystkim w: integracji elementów, rozwiązaniu dotychczasowych problemów, spojrzenia na nie z innej perspektywy, poprawienia swojej sytuacji związanej z wyzwaniami, finansami i wystąpieniami publicznymi.

Zobacz też: Reiss Motivation Profile-jak go wykorzystać w biznesie.

W czym pomaga sesja w nurcie psychologii transpersonalnej?

Możemy wyróżnić kilka głównych elementów, wokół których skupia się sesja:

 • Wewnętrzny krytyk
 • Autosabotaż
 • Automotywacje
 • Konflikty w relacjach
 • Trudności w zarządzaniu czasem / finansami / rolami życiowymi (przedsiębiorca, partner, rodzic)
 • Poczucie własnej wartości
 • Pewność siebie
 • Wystąpienia publiczne

Psychologia transpersonalna – przebieg sesji

Przed rozpoczęciem sesji spotykamy się na krótkiej konsultacji telefonicznej. Po konsultacji umawiamy się na rozpoczęcie sesji, która odbywa się w formie online i trwa 90-120 minut. Po sesji otrzymujesz narzędzia psychologii transpersonalnej do pracy własnej, dzięki którym będziesz w stanie wdrażać je w życie.

przebieg sesji w nurcie psychologii transpersonalnej

Ważne jest, abyś zrozumiał/a to, że się z tym borykasz, to nie jest twoja wina. W pojęciu psychologii transpersonalnej doszło do wytworzenia się schematów, sytuacji zachowań, które wykonujesz, a które da się zmienić. Dzięki temu rozwiążesz swoje problemy i poczujesz się lepiej.

Jeśli jesteś zainteresowany/a, to zapraszam Cię tutaj, gdzie po wykupieniu usługi umawiamy się na konsultację wideo lub telefoniczną – Sesja transpersonalna.

Podsumowując, jeżeli do tej pory nie poradziłeś/aś sobie z tym problemem, potrzebujesz wsparcia mentora. Będę dla Ciebie osobą towarzyszącą, która pokażę Ci jak się zdystansować i rozwiązać problemy z większą lekkością.